Co je PPKD?

PPKD je zkratka spojení Podcast parkourového dinosaura. A co je Podcast parkourového dinosaura?

Podcast parkourového dinosaura, PPKD, je sólový projekt česky mluveného podcastu o parkourových tématech. Jeho autorem a moderátorem jsem já, Jan “Joanis” Haluza. Cílem je přinášet myšlenky a názory o parkouru všem posluchačům a rozšiřovat tak jejich obzor (nebo jim alespoň dát něco, proti čemu se mohou vyhradit, pokud s mými názory nebudou souhlasit).

Co je podcast? Podcast je v podstatě moderní internetová obdoba starodávného rádiového pořadu. Namísto toho, abyste však museli čekat na příslušnou dobu, kdy se pořad objeví ve vysílání (ve formě a s moderátorem, jaké určili vedoucí produkce), si dnes díky internetu můžete vybrat téma podle vlastního zájmu, moderátora podle vlastních preferencí, a dobu a místo, které vám nejvíc vyhovují. Podcast můžete poslouchat doma u počítače (při práci, při relaxaci, nebo při bezcílném brouzdání po síti), nebo kdekoliv, kam si vezmete svůj přenosný přehrávač – v hromadné dopravě, v autě, v práci, cestou na trénink nebo i během tréninku, doma v kuchyni při přípravě jídla nebo třeba na záchodě či ve sprše (pokud máte vodotěsné zařízení) a kdekoliv jinde.

Co je parkour? Na to existuje mnoho odpovědí, a čím víc lidí, tím víc názorů. Pro začátek se podívejte na informační stránku Parkour.cz, kde si můžete udělat alespoň základní představu.

Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *