O dinosaurovi

Jmenuji se Jan Haluza, ale v parkourové komunitě i mimo ni jsem známý pod přezdívkou Joanis, nebo nějakou její variací (např. pan Jonáš, Johnas, apod.). Parkouru se věnuji od dubna roku 2005, a to více či méně aktivně fyzicky, ale zároveň neustále i intelektuálně. Díky mé aktivitě na různých fórech, jinde na internetu i v běžném životě tak můžete znát některé mé parkourové citáty, z nichž nejvíce zlidověl asi:

Odrazit se můžeš, dopadnout musíš.

V roce 2006 vznikl český parkourový portál Parkour.cz. Od jeho prvního spuštění se podílím na jeho tvorbě, jako autor článků i překladatel, moderátor diskuzí, a tak trochu i jako admin.

V roce 2014 jsem úspěšně absolvoval bakalářský program Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity a zároveň jsem vedle titulu Bc. získal i kvalifikaci trenéra fitness. Díky studiu jsem sice nezískal úplně ideální vědomosti (například teorie výživy se během let mého studia výrazně změnila a stále mění), nechybí mi díky němu ale přehled a kontext, díky nimž jsem schopen parkour srovnávat s jinými oblastmi lidské pohybové aktivity, sporty a bojovými uměními.

Přezdívkou český parkourový dinosaurus mě začal oslovovat někdy v roce 2011 Jan “Hanzi” Hanko z Jihlavy. Důvodem je, že jsem jeden z mála těch, kteří začínali s parkourem v tak dávné době, v době ještě před webem Parkour.cz a velkým rozšířením parkouru jako takového. A protože je svým způsobem pravda, že dinosaurus jsem (pohybové části parkouru se věnuji už jen pro udržení vlastní kondice, ale stále ještě pomalu a s rozvahou o parkouru přemýšlím), přijal jsem tuto posměšnou přezdívku za svou a mimo jiné podle ní nazval i podcast, na jehož stránkách se nacházíte.

Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *