PPKD #010: Historie a vývoj parkouru

Objevil se parkour jen tak zničehonic? Asi těžko. Parkour má kořeny a má vývoj. Někoho možná překvapí, že má dokonce poměrně dlouhý vývoj a hluboké kořeny sahající mnohem dál než k Davidu Bellovi. A právě o této minulosti parkouru je desátý Podcast parkourového dinosaura, který je zároveň záznamem z přednášky, kterou jsem vedl v dubnu roku 2016 v Ostravě.

I po 11 letech jsou pořád lidé, kteří mají zájem o moje myšlenky a znalosti parkouru. Ale aby také ne, vždyť dnes už se najde jen sotva hrstka těch, kteří si pamatují první parkourové skoky v Česku. Takže dokud mám příležitost, vždycky se rád podělím o to, co vím, co jsem se naučil, co jsem zažil a co si pamatuji. Nakonec, říká se, že ten, kdo nezná chyby v minulosti, je odsouzen je opakovat.

Na druhou stranu, vědět, kde se parkour vzal, znamená mít argumenty proti tvrzení, že jde jen o zábavu mladých šílenců, kterou si někdo někde vymyslel. Znamená to být chytřejší a mít mnohem větší přehled nejen o naší disciplíně, ale o kontextu celého světa.


ODKAZY

Posted in PPKD | Tagged as: , , , , , , , , | Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *